{dn}{dl}
{sep}
{hnn}{hl}
{sep}
{mnn}{ml}
JavaDays

O KONFERENCII

Ôsmy ročník JavaDays prebehne 8. - 9. novembra 2023 hybridne. Konferencia sa bude konať v CineStar v OC Černý Most, ale sledovať ju môžete aj online.

Konferencia je určená Java vývojárom, programátorom a všetkým, čo sa o Javu a súvisiace technológie zaujímajú.

Konferencia prebehne v hybridnej podobe - všetky prednášky budú online streamované z konferenčnej sály v Prahe.
Všetci účastníci dostanú 10-dňový prístup do archívu prednášok. 

 

dni konferencie

 

prednášok

 

expertov

 

účastníkov

Program konferencie

evitaDB - rychlá databáze pro e-commerce

Doménově specifické databáze poskytují vývojářům řadu výhod, které databáze s obecným zaměřením nenabídnou. Cílem projektu evitaDB je splnit požadavky e-commerce projektů a webových katalogů. Databáze nabízí vývojářům API, které pokrývá všechny základní potřeby v této oblasti a je dostupné ve formátech, na které jsou zvyklí (GraphQL, REST, gRPC, nativní Java a C#). Kromě úspory času vývojářů se zaměřuje na vysokou propustnost a nízkou latenci komplexních dotazů díky in-memory indexům. V přednášce Vám ukážu, jak API funguje, jak vypadá dotazovací jazyk, jak rychle rozjet databázi lokálně a jak vám to vše může pomoci při vaší práci.

Jan Novotný

Co musí vědět vývojář o AI aby přežil v roce 2024

Víťa Plšek

Machines Are Learning. You Should Learn ML Too: Java Edition

Afraid bots will take over your job and you'll need to fight Skynet?
Join us and learn how machine learning works, and have a look at how you can win the cyber wars with Java (or any other programming language, as we'll see).
Disclaimer: "This is the world now... Code with me if you want to live."

André Melancia

Accessibility in IT

Disabilities are not limitations. During this session we'll see first-hand experiences on how to cope with different limitations and still be awesome in IT. This session provides some advice for Developers, Power Users, Marketeers and more.

André Melancia

Zmena programu vyhradená.

prednášajúci

Petr Adámek

Petr Adámek

Vývojář

Vývoju aplikácií v Jave sa venuje už 20 rokov. Jeho doménou sú najmä podnikové informačné systémy a návrh aplikácií. V súčasnej dobe pracuje ako nezávislý konzultant. Od roku 2004 aj ako externé vyučujúce prednáša kurzy pokročilého vývoja v jazyku Java na Fakulte informatiky Masarykovej univerzity v Brne.

Roman Bouchner

Roman Bouchner

Vývojář

Vývojár a softvérový architekt s dvadsaťročnou praxou zo sveta backendu aj frontendu. Vyskúšal množstvo postupov a frameworkov, až nakoniec zistil, že elegancia je v jednoduchosti. Najradšej programuje v Jave a má rád Linux.

Ivan Macalák

Ivan Macalák

Lektor

Pracuje s technológiami Java od roku 2002. V poslednej dobe sa zaoberá predovšetkým návrhom systémov v architektúre mikroslužieb. Svoje dlhoročné domáce aj medzinárodné skúsenosti odovzdáva ako lektor Javy a mentor.

Certifikácia

Siemens Software Architect Certificate Oracle Certified Professional, Java SE 6 Programmer SpringSource Certified Spring Professional ISEB Foundation Certificate in Software Testing

André Melancia

André Melancia

Human Being 🌈

Má více než 23 let zkušeností s vývojem informačních a multimediálních systémů, DBA, řízením projektů a IT. Organizátor Data Community, IT Pro Portugal a PowerShell Portugal a moderátor v mnoha dalších online komunitách.

Certifikácia

Microsoft Certified Trainer (MCT)

Jan Novotný

Jan Novotný

Programátor

Vývojom v Jave sa živí už viac ako 10 rokov. V spoločnosti FG Forrest sa stará o vývoj webových aplikácií. Je spoluorganizátorom ne-konferencie jOpenSpace, natáča videocast Kafemlejnek.TV a píše aj blog.

Jiří Pinkas

Jiří Pinkas

Lektor Java a SQL školení

Začal pracovať s Javou okolo roku 2006. Veľmi skoro prešiel z Java SE do Java EE a Springu. Má za sebou dlhoročnú dráhu Java EE vývojárov a lektora, čím sa zaoberá dodnes.

Víťa Plšek

Víťa Plšek

Programátor s kladným vzťahom k veľkotonážnym frameworkom ako je Spring a Angular. Má rád typované a pritom moderné jazyky. Na Backende u neho už niekoľko rokov býva Kotlin, na Frontende si tyká s Typescriptom.

Kamil Ševeček

Kamil Ševeček

Lektor, konzultant

Dlouholetý programátor, geek a příznivce Javy a Kotlinu. Pracuje jako Java vývojář a ve volném čase vede kurzy pro neziskovku Czechitas. Sbírá staré počítače ZX Spectrum a Didaktik, a pořád má v plánu pro tyto skvělé stroje naprogramovat mnoho krásných osmibitových her.

Certifikácia

Oracle Certified Professional Java SE 7 Programmer (OCPJP), Sun Certified Developer for Java Web Services (SCDJWS), Sun Certified Business Component Developer (SCBCD), SpringSource Certified Spring Enterprise Integration Specialist

Jaroslav Tulach

Jaroslav Tulach

Při studiu na univerzitě založil a navrhl NetBeans. Při navrhování NetBeans API Jaroslav viděl, udělal a pomohl napravit více chyb než by se dalo spočítat - to jej kvalifikovalo k tomu, aby sepsal knihu "Practical API Design".

REGISTRÁCIA

JavaDays
 • 2 dni konferencie
 • 10 dní prístup do archívu
 • CineStar Praha Černý most
 • Začiatok: 8. 11. 2023 o 8:30
 • 6 900 Kč*

* uvedená cena je bez DPH

JavaDays
 • Online stream konferencie
 • 10 dní prístup do archívu
 • Online 
 • Začiatok: 8. 11. 2023 o 9:00
 • 190 €*

* uvedená cena je bez DPH

Newsletter

S našim newsletterom Vám už žiadna novinka neunikne!

MIESTO KONANIA

CineStar Černý Most

OC Černý Most, Chlumecká 765/6, Praha 9

AKO SA K NÁM DOSTANETE?

Metro

Vystúpte v stanici Černý Most (linka B) a následne, približne 5 minút prejdite pešo, do obchodného centra.

Autobus

Využite autobus 186, 221, 223, 250, 261, 273, 303, 304, 353 alebo 367
na zastávku Černý Most. Zastávka sa nachádza kúsok od vchodu do obchodného centra.

Auto

Parkovanie je možné za poplatok v obchodnom centre Černý Most.
Vjazd do garáže sa nachádza pri zjazde z ulice Chlumecká.

Partneri konferencie

Gold Partner

Mediálny partner